Vi använder cookies för att förbättra användbarheten på vår webbplats och göra våra online-tjänster mer relevanta för dig. Genom att fortsätta surfa på vår webbplats godkänner du vårt användande av cookies.

Kontakt

Alla
Grundskola
Förskola
Köket
Administration
Grundskola / Personal Skola och Fritidshem
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Cecilia Andersson cecilia.andersson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Sara Berggren 040-678 33 82 sara.berggren@angdalaskolor.se Förskoleklass
Monica Hansell Persson 040-678 33 82 monica.hansell-perssson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Caroline Engström Roberts 040-678 33 82 caroline.engstrom-roberts@angdalaskolor.se Åk 1
Jenny Malmhagen 040-678 33 82 jenny.malmhagen@angdalaskolor.se Åk 1
Sofia Wallin 040-678 33 82 sofia.wallin@angdalaskolor.se Åk 1
Camilla Almér 040-678 33 82 camilla.almer@angdalaskolor.se Åk 2
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Åk 2
Sandra Rydén 040-678 33 83 sandra.ryden@angdalaskolor.se Åk 2
Peter Wenell 040-678 33 82 peter.wenell@angdalaskolor.se Åk 3
Linda Messing Åk 3
Emma Rantzén 040-678 33 82 emma.rantzen@angdalaskolor.se Matteresurs F-3
Sara Granquist 040-678 33 83 sara.granquist@angdalaskolor.se Åk 4
Marita Svärd 040-678 33 83 marita.svard@angdalaskolor.se Åk 4
Bodil Wernquist 040-678 33 83 bodil.wernquist@angdalaskolor.se Åk 5
Ingela Ekelund 040-678 33 83 ingela.ekelund@angdalaskolor.se Åk 5
Pelle Bohm 040-678 33 83 pelle.bohm@angdalaskolor.se Åk 5 och Trä/Metallslöjd
Marie Freij 040-678 33 70 marie.freij@angdalaskolor.se Åk 5 och Textilslöjd
Emma Molin 040-678 33 83 emma.molin@angdalaskolor.se Åk 6
Helena Kondrup Nord 040-678 33 83 helena.kondrup-nord@angdalaskolor.se Åk 6
Pernilla Bohm 040-678 33 70 pernilla.bohm@angdalaskolor.se Åk 6 och Hemkunskap/Engelska
Mattias Andersson 040-678 33 83 mattias.andersson@angdalaskolor.se Åk 4 och idrott
Friedegard Nihlén 070-8667841 friedegard.nihlen@angdalaskolor.se ÅK 7 och Tyska
Sebastian Nilsson 040 - 459171 Sebastian.Nilsson@angdalaskolor.se ÅK 7 och Idrott
Robin Ramberg 040-678 33 70 robin.ramberg@angdalaskolor.se Åk 7 och SO
Lina Andersson 040 - 678 33 70 lina.andersson@angdalaskolor.se Åk 8 och Engelska
Jesper Ekenberg 040 - 459171 jesper.ekenberg@angdalaskolor.se Åk 8 och NO/Matematik
Robin Persson 040 - 678 33 70 robin.persson@angdalaskolor.se Åk 8 och Engelska/SO
Louise Cederquist 040-678 33 79 louise.cederquist@angdalaskolor.se Åk 9 och Spanska/Svenska
Belen Palm 040-678 33 70 belen.palm@angdalaskolor.se Åk 9 och Spanska
Anette Ranebro-Terman 040-678 33 79 anette.ranebro-terman@angdalaskolor.se Åk 9 och Franska/Svenska
Robert Göransson robert.goransson@angdalaskolor.se Åk 6-9 Ma/No
Henrik Henriksson 040-678 33 83 henrik.henriksson@angdalaskolor.se Musik
Susanne Wihlborg 040-678 33 83 suzie.wihlborg@hotmail.com Elevassistent
Dennis Ekelund dennis.ekelund@angdalaskolor.se Bild och IKT
Eva Holmberg 040-678 33 77 eva.holmberg@angdalaskolor.se Lillfritids
Hedwig Tornheden 040-678 33 77 hedwig.tornheden@angdalaskolor.se Idrott och Mellanfritids 1
Jenny Sjölander 040-678 33 77 jenny.sjolander@angdalaskolor.se Musik och Lillfritids
Sara Rosenquist 040-678 33 84 sara.rosenquist@angdalaskolor.se Mellanfritids 2
Ola Nilsson 040-678 33 84 ola.nilsson@angdalaskolor.se Storfritids
George Doggart 040-678 33 84 george.doggart@angdalaskolor.se Storfritids
Alexander Noureddineson 040-678 33 84 alexander.noureddineson@angdalaskolor.se Mellanfritids 1
Mats Mårtensson 040-678 33 84 mats.martensson@angdalaskolor.se Mellanfritids 2
Therese Hoffbrink 040-678 33 84 therese.hoffbrink@angdalaskolor.se Bild Åk 1-3 och Storfritids
Christine Berglund 040-678 33 84 christine.berglund@angdalaskolor.se Bild åk 4-6 och Storfritids
Johan Larsson Mellanfritids 2
Förskola / Personal Förskola
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Ingbritt Stand 040-678 33 76 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Carina Lindström Folker 040-678 33 76 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Ellen Kristensson 040-678 33 76 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Helen Andersson 040-678 33 76 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Jeanette de Hooge 040-678 33 76 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Karolin Larsson 040-678 33 74 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Jenny Holmström 040-678 33 74 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Frida Holmberg 040-678 33 74 solen@angdalaskolor.se Solen
Eva Wiking 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Månen
Therese Mattsson 040-678 33 72 manen@angdalaskolor.se Månen
Cecilia Bivesand 040-678 33 72 Månen
Julia Persson 040-678 33 74 solen@angdalaskolor.se Solen
Karin Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Christina Hogstadius 040-678 33 72 planeten@angdalaskolor.se Jorden
Jonathan Ståhl 040-678 33 72 Jorden
Linda Hylén 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Annika Remmhagen 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Lotta Svensson 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Marika Egle Resurspersonal (vik)
Köket / Personal Köket
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Mantas Sliazas 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köket, Förskolan
Jeanette Olsson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Sandra Sliaze 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Gisela Andersson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Administration / Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Robert Rydén 040-678 33 89 robert.ryden@angdalaskolor.se Rektor och VD
Paul Holm 040-678 33 73 paul.holm@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Anna Aspelund 0708-193985 anna.aspelund@angdalaskolor.se Specialpedagog
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Administrativ chef
Henrik Nillund 0708-193985 henrik.nillund@angdalaskolor.se Speciallärare
Alex Nikolaidis 0708-193985 alex.nikolaidis@angdalaskolor.se Specialpedagog
Dawn Brushammar dawn.brushammar@angdalaskolor.se Bibliotekarie
Christer Wollin 040-678 33 86 christer.wollin@angdalaskolor.se Vaktmästare
Jenny Mauno 040-459172 jenny.mauno@angdalaskolor.se Kurator
Sofie Enander 040-6354229 Sofie.Enander@vellinge.se Studie och yrkesvägledare
Åsa Åbjörnsson 040-459172 asa.abjornsson@angdalaskolor.se Skolpsykolog
Annika Bramsved Jönsson 040-678 33 80 annika.bramsved-jonsson@angdalaskolor.se Skolsköterska
Personal Skola och Fritidshem
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Cecilia Andersson cecilia.andersson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Sara Berggren 040-678 33 82 sara.berggren@angdalaskolor.se Förskoleklass
Monica Hansell Persson 040-678 33 82 monica.hansell-perssson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Caroline Engström Roberts 040-678 33 82 caroline.engstrom-roberts@angdalaskolor.se Åk 1
Jenny Malmhagen 040-678 33 82 jenny.malmhagen@angdalaskolor.se Åk 1
Sofia Wallin 040-678 33 82 sofia.wallin@angdalaskolor.se Åk 1
Camilla Almér 040-678 33 82 camilla.almer@angdalaskolor.se Åk 2
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Åk 2
Sandra Rydén 040-678 33 83 sandra.ryden@angdalaskolor.se Åk 2
Peter Wenell 040-678 33 82 peter.wenell@angdalaskolor.se Åk 3
Linda Messing Åk 3
Emma Rantzén 040-678 33 82 emma.rantzen@angdalaskolor.se Matteresurs F-3
Sara Granquist 040-678 33 83 sara.granquist@angdalaskolor.se Åk 4
Marita Svärd 040-678 33 83 marita.svard@angdalaskolor.se Åk 4
Bodil Wernquist 040-678 33 83 bodil.wernquist@angdalaskolor.se Åk 5
Ingela Ekelund 040-678 33 83 ingela.ekelund@angdalaskolor.se Åk 5
Pelle Bohm 040-678 33 83 pelle.bohm@angdalaskolor.se Åk 5 och Trä/Metallslöjd
Marie Freij 040-678 33 70 marie.freij@angdalaskolor.se Åk 5 och Textilslöjd
Emma Molin 040-678 33 83 emma.molin@angdalaskolor.se Åk 6
Helena Kondrup Nord 040-678 33 83 helena.kondrup-nord@angdalaskolor.se Åk 6
Pernilla Bohm 040-678 33 70 pernilla.bohm@angdalaskolor.se Åk 6 och Hemkunskap/Engelska
Mattias Andersson 040-678 33 83 mattias.andersson@angdalaskolor.se Åk 4 och idrott
Friedegard Nihlén 070-8667841 friedegard.nihlen@angdalaskolor.se ÅK 7 och Tyska
Sebastian Nilsson 040 - 459171 Sebastian.Nilsson@angdalaskolor.se ÅK 7 och Idrott
Robin Ramberg 040-678 33 70 robin.ramberg@angdalaskolor.se Åk 7 och SO
Lina Andersson 040 - 678 33 70 lina.andersson@angdalaskolor.se Åk 8 och Engelska
Jesper Ekenberg 040 - 459171 jesper.ekenberg@angdalaskolor.se Åk 8 och NO/Matematik
Robin Persson 040 - 678 33 70 robin.persson@angdalaskolor.se Åk 8 och Engelska/SO
Louise Cederquist 040-678 33 79 louise.cederquist@angdalaskolor.se Åk 9 och Spanska/Svenska
Belen Palm 040-678 33 70 belen.palm@angdalaskolor.se Åk 9 och Spanska
Anette Ranebro-Terman 040-678 33 79 anette.ranebro-terman@angdalaskolor.se Åk 9 och Franska/Svenska
Robert Göransson robert.goransson@angdalaskolor.se Åk 6-9 Ma/No
Henrik Henriksson 040-678 33 83 henrik.henriksson@angdalaskolor.se Musik
Susanne Wihlborg 040-678 33 83 suzie.wihlborg@hotmail.com Elevassistent
Dennis Ekelund dennis.ekelund@angdalaskolor.se Bild och IKT
Eva Holmberg 040-678 33 77 eva.holmberg@angdalaskolor.se Lillfritids
Hedwig Tornheden 040-678 33 77 hedwig.tornheden@angdalaskolor.se Idrott och Mellanfritids 1
Jenny Sjölander 040-678 33 77 jenny.sjolander@angdalaskolor.se Musik och Lillfritids
Sara Rosenquist 040-678 33 84 sara.rosenquist@angdalaskolor.se Mellanfritids 2
Ola Nilsson 040-678 33 84 ola.nilsson@angdalaskolor.se Storfritids
George Doggart 040-678 33 84 george.doggart@angdalaskolor.se Storfritids
Alexander Noureddineson 040-678 33 84 alexander.noureddineson@angdalaskolor.se Mellanfritids 1
Mats Mårtensson 040-678 33 84 mats.martensson@angdalaskolor.se Mellanfritids 2
Therese Hoffbrink 040-678 33 84 therese.hoffbrink@angdalaskolor.se Bild Åk 1-3 och Storfritids
Christine Berglund 040-678 33 84 christine.berglund@angdalaskolor.se Bild åk 4-6 och Storfritids
Johan Larsson Mellanfritids 2
Personal Förskola
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Ingbritt Stand 040-678 33 76 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Carina Lindström Folker 040-678 33 76 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Ellen Kristensson 040-678 33 76 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Helen Andersson 040-678 33 76 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Jeanette de Hooge 040-678 33 76 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Karolin Larsson 040-678 33 74 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Jenny Holmström 040-678 33 74 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Frida Holmberg 040-678 33 74 solen@angdalaskolor.se Solen
Eva Wiking 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Månen
Therese Mattsson 040-678 33 72 manen@angdalaskolor.se Månen
Cecilia Bivesand 040-678 33 72 Månen
Julia Persson 040-678 33 74 solen@angdalaskolor.se Solen
Karin Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Christina Hogstadius 040-678 33 72 planeten@angdalaskolor.se Jorden
Jonathan Ståhl 040-678 33 72 Jorden
Linda Hylén 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Annika Remmhagen 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Lotta Svensson 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Marika Egle Resurspersonal (vik)
Personal Köket
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Mantas Sliazas 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köket, Förskolan
Jeanette Olsson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Sandra Sliaze 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Gisela Andersson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Robert Rydén 040-678 33 89 robert.ryden@angdalaskolor.se Rektor och VD
Paul Holm 040-678 33 73 paul.holm@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Anna Aspelund 0708-193985 anna.aspelund@angdalaskolor.se Specialpedagog
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Administrativ chef
Henrik Nillund 0708-193985 henrik.nillund@angdalaskolor.se Speciallärare
Alex Nikolaidis 0708-193985 alex.nikolaidis@angdalaskolor.se Specialpedagog
Dawn Brushammar dawn.brushammar@angdalaskolor.se Bibliotekarie
Christer Wollin 040-678 33 86 christer.wollin@angdalaskolor.se Vaktmästare
Jenny Mauno 040-459172 jenny.mauno@angdalaskolor.se Kurator
Sofie Enander 040-6354229 Sofie.Enander@vellinge.se Studie och yrkesvägledare
Åsa Åbjörnsson 040-459172 asa.abjornsson@angdalaskolor.se Skolpsykolog
Annika Bramsved Jönsson 040-678 33 80 annika.bramsved-jonsson@angdalaskolor.se Skolsköterska